Home
ESA Messtechnik GmbH
... přímo na míru !

Traveller StrainMaster

ESAM

Traveller StrainMaster představuje mobilní bateriový kompaktní systém, který doplňuje řadu měřících systémů ESAM Traveller o osmikanálovou jednotku, vhodnou pro měření statických a dynamických (do 2 kHz) signálů. Ke vstupním zesilovačům je možné připojit tenzometrické čtvrtmůstky v třívodičovém zapojení, jakož i půl- i plné můstky. Pro čtvrtmůstkové připojení používá jednotka zabudované přesné doplňkové odpory ve 120 Ω a 350 Ω zapojení.

Ovládání a nastavení jednotky probíhá pomocí fóliové klávesnice, odolné povětrnostním podmínkám, s LCD displejem. Při nastavování systému jste provázeni intuitivním, snadno srozumitelným menu, což je důležité zejména pro začínající uživatele.

ESAM

V průběhu statických měření jsou naměřená data snadno čitelná na displeji jednotky, přičemž přepínání jednotlivých kanálů lze provést pomocí fóliové klávesnice na čelním panelu jednotky. Volitelně je možné instalovat připojení k počítači pomocí rozhraní RS-232. Další volbou je objednání programového modulu, který převede naměřená data do tabulek EXCEL®. 16 bitový Sigma-Delta A/D převodník zabezpečí optimální rozlišení a přesnost.

Pro dynamická měření do 2 kHz šířky pásma je k dispozici analogový výstup v rozsahu ± 5V.

Traveller StrainMaster je malý robustní systém pro měření deformací s vysokým výkonem. Nabízí výhodný poměr ceny a výkonu a díky vhodné kombinaci softwaru a hardwaru nachází využití v oblasti vzdělávání (odborné a vysoké školy) a průmyslu (zejména mimo laboratoř či dílnu).

Důležitá technická data :

Počet kanálů 4 až 8 kanálů
Napájení 1,25 V; 2,5 V; 5 V
Rozsah měření ±10000 µm/m staticky a ±4000 µm/m dynamicky
LCD-display LCD-display s fóliovou klávesnicí a podsvícením pro nastavení systému a zobrazení výsledků
Rozhraní (volitelné) RS-232 (pouze pro statická měření)
Napájení Baterie 9 V (6 monočlánků) nebo externí zdroj 230V AC (možné je i použití akumulátorů)
Software (volitelné) Software pro přenos hodnot do tabulek EXCEL®

ESA Messtechnik GmbH DMS

prospekt

ESA Messtechnik GmbH · Husitská 14 · 612 00 Brno
E-mail